Nákupní košík
0 položek
U NÁS VŽDY ZA DOBROU CENU
Vše pro koně, jezdce, vybavení boxu a stáje, western, vozatajství......

Inhalace

Inhalační léčba koní patří k relativně novým a moderním směrům léčebné péče o respiračně nemocná zvířata. Dostatečná nabídka léků, a především dynamický rozvoj technického vybavení a jeho neustálé zdokonalování, řadí inhalační terapii k základům strategie léčby koní u většiny onemocnění dýchacího systému. Princip přímého kontaktu léku s nemocnou tkání zaručuje její vysokou účinnost. Relativně krátká vzdálenost při dopravení léku do postižené lokality zvyšuje její spolehlivost a rychlé působení.  Inhalátor pro koně EQUIVET je tak určen k cílené léčbě horních a dolních cest dýchacích. Používá se na přeměnu léků na kapénky, které se míchají se vzduchem a snadno se tak dostávají do dýchacích cest. Pomáhá tak léčit běžná, chronická i vážná respirační onemocnění. 

 

Díky 20 letům zkušeností s inhalátory a léčby nemocných pacientů Vám můžeme doporučit a nabídnout zcela nový inhalační/nebulizační přístroj pro Vaše koňské miláčky. Inhlace přináší rychlou úlevu v případě dušnosti koní a velmi účinnou léčbu při postiženého dýchacího aparátu. 

 

O vhodnosti léků do inhalátoru/nebulizátoru se vždy poraďte s Vašim veterinárním lékařem. V kategorii „roztoky k inhalaci“ Vám také nabízíme roztoky, které můžete použít bez nutnosti diagnostiky veterinárního lékaře. Jsou to roztoky k prevenci a posílení dýchacího ústrojí, působící antivirově, antibakteriálně a tlumivě. ( tlumí dráždění na kašel, podporují vykašlávání)

V našem inhalátoru EQUIVET lze inhalovat všechny dostupné léky pro léčbu dušnosti a zmírnění jejich obtíží, lze také inhalovat antibiotika i kortikosteroidy - nutné ve spojení s veterinárním lékařem.

Náš koňský nebulizátor EQUIVET  je kompresorové zařízení, které je určeno i pro dlouhodobé opakované inhalace, je stabilní, trvanlivé a vhodné i pro ihlalace hustějších léčiv. 

Pokud s inhalací začínáte:

Inhalace jsou většinou koňmi velice dobře snášeny, protože například v případě dušných koní přinášejí první úlevu již v průběhu samotné inhalace. 

U koní, kteří se s inhalátorem setkávají poprvé je však být trpělivý a vlídný. Jinak budou na inhalátor reagovat koně, které jsou zvyklé na manipulaci jako stříhaní srsti, masáže, stříkání nohou a jinak koně žijící na pastivině. 

Doporučujeme koně s inhalátorem pomalu seznámit, a to jak se samotným nebulizátorem a jeho zvukem tak s nasazováním a užitím náhubku. Nasaďte koni inhalační náhubek a přistroj nechte vypnutý. Při sundaném inhalačním náhubku nechte běžet samotný přístroj. Jakmile se ani jedné fáze nebude kůň bát,  můžete přistoupit ke spojení těchto dvou věcí a k samotné inhalaci. Při úplně první inhalaci se doporučuje použít pouze čistý inhalační roztok ( inhalační vodu), bez léčiv, která mohou mít svou charakteristickou vůni. I inhalace čisté inhalační vody má vliv na zklidnění a zvlhčení suchých podrážděných dýchacích cest. Také se doporučuje při první inhalaci použít léčebnou minerální vodu Vincentka, která nedráždí a naopak tlumí. ( má stejný účinek jako kdysi používaná oční voda nazývána též jako borová voda v případě podráždění oka). Starší generace ví, že po jejím použití oko okamžitě přestalo bolet. 

Pokud máte tuto fázi zvládnutou, můžete inhalovat cokoliv z volně prodejných inhalačních roztoků nebo cokoliv co vám předepíše váš veterinární lékař.